Home O nás Referencie NOVINKY Produkty Kalkulácia Kontakt

Copyright  Wordplast© 2012       Design: LuBOSS -WEB

Výroba plastových a hliníkových okien a dverí

Plastové okná a dvere WORLDPlast SK triedy A.

Kladiete vo svojom byte alebo dome veľký dôraz na vlastný štýl a zladenie vecí až do najmenšieho detailu? Potom okná  od WORLDPlastu SK značky GEALAN zo systému S 8000 IQ sú pre vás tou správnou voľbou. Splnia všetky vaše očakávania spojené s moderným komfortom bývania a zdôraznia váš osobitný štýl. Vzhľadovo mäkké kontúry spoločne s oblými zasklievacími lištami a tesnením tvoria estetický aj hodnotne jedinečný prvok, ktorý dotvára vašu individualitu a životný štýl.

Technika

Okna GEALAN zo systému S 8000 IQ vykazujú vďaka svojej 6-komorovej konštrukcie veľmi dobré tepelné izolačné vlastnosti, spĺňajúce nové požiadavky, normy ČSN EN 730540:2002 na ochranu tepla. Integrované veľké výstuhy v rámoch a krídlach zaručujú dobrú stabilitu okna a umožňujú konštrukciu väčších prvkov, ktoré zároveň odolávajú silným náporom vetra. A pretože ochrana a bezpečnosť sú dôležitými kritériami pri výbere okna, zostáva vybrať sklo a kovanie s odolnosťou proti krádeži. Veľmi dôležitá je i klimatická pohoda v miestnosti. Je potrebné zohľadniť všetky tieto aspekty ešte pred zabudovaním okna. Okná musia byť nielen tesné, ale často musia zaisťovať i vyrovnanie vlhkosti v interiéri s ohľadom na teplotu v miestnosti. V prípade okien GEALAN je možné k splneniu týmto požiadavkám namontovať vetracia klapka GECCO. Táto klapka umožňuje priebežnú výmenu vzduchu v dostatočnom rozsahu bez nepríjemného prievanu. Vetraním sa podstatne zlepšia hygienické podmienky prostredia a znižuje sa tak riziko vzniku plesní v ostení. Malá klapka s veľkým účinkom robí z vašich okien okna s vetraním a to všetko pre Váš osobný pocit klimatické pohody. Pritom kedykoľvek je možné jednoduchým spôsobom klapku aretačným kolíkom uzavrieť a vrátiť tak oknu jeho pôvodné vlastnosti. Vetrací systém GECCO technicky spĺňa všetky požiadavky, bol odskúšaný a certifikovaný s dosiahnutím triedy 3 a 4 v hodnotení zvukovo izolačných vlastností. Test takisto ukázal, že pri tomto spôsobe výmeny vzduchu nevznikajú žiadne podstatné tepelné straty

      

Vždy keď si niečo nové kupujeme, stojíme pred rozhodnutím ako zvoliť optimálny pomer „výkon/cena“ pre daný výrobok. Vždy ide o to vyvážiť naše požiadavky technickými parametrami výrobku a jeho cenou. Ešte zložitejšie je to v prípade, keď nakupujeme výrobok od ktorého očakávame veľmi dlhu životnosť, alebo ktorého inštalácia je tak náročná, že by sme ju neradi v blízkej dobe opakovali. Takisto je tomu aj v prípade inštalácie nových plastových okien.

Hlavným dôvodom pre takíto krok býva predovšetkým snaha o úsporu tepla, zlepšenie komfortu bývania a takisto zníženie nákladov a práce s údržbou starých drevených okien. Dvojnásobne to platí pokiaľ sa jedná a okná v panelovom dome. Vzhľadom k veľkosti týchto okien, ich stavu a všeobecne známym tepelným stratám je naše očakávanie 30 - 40% -nej úspory samozrejmosťou.

Je to však investícia na celý život a stojí zato ju zvážiť práve z hľadiska nadčasovosti i výhľadu do budúcnosti.

Dnešné požiadavky na tepelné vlastnosti budov sú dané normou ČSN 73 0540- 2 (Tepelná ochrana budov), ktorá predpisuje koeficient postupu tepla Uw<1,8W/m2K. Pre moderné profilové systémy s prehĺbenou stavebnou hĺbkou to však nepredstavuje zásadný problém. V prípade GEALANu vyhovujú tejto norme všetky systémy, ale pokiaľ je použitý systém S 8000IQ tak aj s eleganciou a dobrou statikou. Je však nutné myslieť aj na kvalitu skla a voliť primerane kvalitné sklo, jeho koeficient by nemal byť horší ako 1,48 W/m2K.